Meno kūriniai gimsta, miršta, dulka archyvuose arba prisikelia antram gyvenimui. Tai aprašyta Juozo Laivio Meno kūrinių kapinių nuostatuose, tą įrodo ir meno istorija. „Fokuse“ – meno kūrinių gyvenimas ir mirtis.
Ten palaidojau ir savo kūrinius LRT laidą galima pažiūrėti čia:www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000181673/fokusas-meno-kurinys-saugoti-ar-laidoti
0 Comments
Roko grupės „BIX“ būgnininkas, kompozitorius, perkusijos meistras, audioperformansų autorius Gintautas Gascevičius karantino metu daug veiklų perkėlė į internetą, bet sako, kad skaitmeninė erdvė dar nėra pakankamai apgyvendinta – naudojamės ja tik mėgėjiškai. Pokalbis su muzikantu apie kūrybą, nesėkmes ir menininkui būtiną izoliaciją.
Radio laidą galimą paklausyti čia: www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000142653/kulturos-savaite-bugnininkas-gintautas-gascevicius-indenu-kultura-ir-talento-mitologija Šiauliuose, Fotografijos muziejuje ir Valstybiniame Šiaulių Dramos teatre, nuskambėjo jaunimo muzikos festivalis „Šiauliai gyvai 2022“.
– Kuriate, rengiate koncertus, performansus, dalyvaujate projektuose ir puoselėjate Šiaulių, kaip muzikos miesto, vardą. Kas jus įkvepia, neleidžia sustoti? – Ši energija ne dėl mitybos, ne dėl fizinio būvio. Prieš kurį laiką supratau, kad normaliai jautiesi tada, kai esi kupinas jėgų. Vienais atvejais – kai darai darbus, kurie yra šiek tiek nepasiekiami, šiek tiek sudėtingi. Kitais – kai esi įsimylėjęs arba padarai atradimus, susijusius su vidine būsena. Kai tokie momentai įvyksta, gyveni pilną gyvenimą. Tokių momentų trukmė nėra ilga: jie valandiniai, minutiniai. Ir dėl jų verta gyventi. Tęsinys yra čia: etaplius.lt/naujiena/i-siu-dienu-siaulius-perkeltu-devintojo-desimtmecio-draiva-ir-tevynes-jausma?fbclid=IwAR2LU71x0HI0Arw3BLh39uWLIFNJR3BNjnRQMB1aqJq0CFXZVZhB7KKoz2Q 1980-ieji: 14-metis Gintautas Gascevičius, dažnai vadinamas tiesiog Ginc, sėda prie šiauliečių grupės „Bendrabūtis“ būgnų. 2019-ieji: Ginc pristato savo solinį audioperformansų muzikinį projektą „Varava“. Į beveik 40 metų scenoje tilpo ilgametis būgnininko etatas grupėje „Bix“, bendradarbiavimas su kolektyvais „Žuvys“, „Skylė“, „Empti“, „Merlin“, „Gin’Gas“, SEL, „Sisters on Wire“ ir kitais, muzikiniai spektakliai „Vėlinės“, „Saulės kelionė“, „Vilniaus legendos“, „Jūratė ir Kastytis“, „Ugnies miestas“, „Mėlynoji paukštė“, „Mėnulio pėdos“ ir daugybė kitų projektų. Pavyzdžiui, muzikinis projektas „Pilmatis“, skirtas rašytojo ir poeto Charleso Bukowski tekstams, grupė „Trintukas prieš tikrovę“ su aktore Monika Šaltyte bei klavišininku Gintaru Dzidoliku ar būgnų partija miuzikle „Pietinia kronikas“ pagal Rimanto Kmitos knygą. 1993 m. muzikiniuose apdovanojimuose „Bravo“ išrinktas geriausiu instrumentininku – tuo metu daug kas kalbėjo apie TĄ biksų būgnininką. Ne veltui jo pravardė buvo „Profesorius“. Muzikantas, audioperformansų kūrėjas ir atlikėjas nuolat ieško skersgatvių, vedančių į jo dar neatrastus pasaulio šmotelius.
Tęsinys yra čia: www.mic.lt/lt/ivykiai/2019/02/19/gintautas-gascevicius-ugnies-ir-sirdies-varava/ |