Muzika nenutyla net pačiais sunkiausiais laikotarpiais. Ji gali pritilti, įgauti kitas formas, bet vis tiek vienokiu ar kitokiu būdu skamba. Muzika – puiki užuovėja nuo aplink siaučiančių negandų. Dabar, kai iki pandemijos kiekvieno iš mūsų laiką godžiai rijusios veiklos aprimo (tiesą sakant, jos pasirodė ne tokios egzistenciškai svarbios), galime mėgautis neregėta prabanga – lėta laiko tėkme – ir skirti daugiau laiko muzikai. O muzikinių naujienų Lietuvoje per pirmąjį šių metų ketvirtį pasirodė išties nemažai. Labiausiai džiugina ne kiekybė, o leidinių įvairumas ir kokybė. Naujus įrašus melomanams pristatė ne tik senieji scenos vilkai, bet ir jaunesnioji karta. Šiame tekste kviečiu žvilgtelėti į keletą albumų, kurie paliko giliausius pėdsakus mano atmintyje.
Tęsinys yra čia: https://www.mic.lt/lt/ivykiai/2020/04/20/idomiausi-2020-I-ketv-albumai/?fbclid=IwAR0nHeR7RIqCSvSAhSucfMpkQ0i5rniv4P9phlPeXqkUkoBOwMWJ7vO2B5c
1 Comment
Kiekvienas Gintauto Gascevičiaus albumas yra tikra šventė melomanams, tad nenuostabu, kad VARAVA yra dar vienas kūrinys, vertas atidaus dėmesio ir daugkartinio klausymo. Kaip visada, gilus, unikalus, avangardinis ir tuo pačiu subtilus, nors ir bekompromisis. Pasižvalgykime po jį.
Tęsinys yra čia: http://www.radikaliai.lt/garsas-sound/4413-gintautas-gascevicius-varava-2018-recenzija-eiti-i-saule Kas yra Gintautas Gascevičius, pristatinėti seniai nebereikia. Tačiau kas yra jo "FonoGrafijos", būtina. Ne tik dėl to, kad pagaliau išleistas šis unikalus albumas, bet ir todėl, jog tai vienas kūrinių, kurį, greta Z'EV kūrybos, GTČ "Concerto Grosso", Vladimiro Tarasovo albumų ("Atto" ir kt.) reikia laikyti ypatingoje lentynėlėje. G. Gascevičius šiame albume parodo, kaip roko (pirmiausia - BIX) ir kitokios stilistikos meistras gali atsiskleisti visai kitokiame amplua. Artėjant albumo pristatymui - mintys apie jo muziką.
Tęsinys yra čia: http://www.radikaliai.lt/garsas-sound/3966-recenzija-gintautas-gascevicius-fonografijos-2017-portalas Be to, kad yra profesionalus būgnininkas, Gintautas Gascevičius (GINC) groja įvairiausiais daiktais: jo albumuose suskamba akmenys, metalo gabalai, metronomai, vanduo (argi tai daiktas? bet skamba), dėžės ir dar bala žino kas. Pasaulyje daiktų daug, ir visi jie, kaip ir viskas, kas gamtoje, aplinkoje, gali virsti muzika. Kur kas įdomesnė trečiojo autorinio albumo "Oneirologija" koncepcija, kurios pats pavadinimas kalba apie "sapnų mokslą". Tikriausiai tai reikštų, kad naujajame, 49 minutes trunkančiame kūrinyje Gintautas groja sapnais. Iš tikro šis albumas gana vientisas ir primenantis transo būseną, kurioje, kaip ir būna sapnuose bei regėjimuose, pasitaiko ir kažko šiurpesnio, ir malonesnio.
Tęsinys yra čia: http://www.radikaliai.lt/garsas-sound/4642-gintautas-gascevicius-oneirologija-rimti-veidai-2020-kaip-skamba-sapno-garsas Lietuviškos muzikos erdvė AGATA „Muzikos salė“ tarptautinės Vilniaus knygų mugės lankytojus šiemet tradiciškai kvies susitikti su garsiausiais ir talentingiausiais Lietuvos kūrėjais bei pažinti naujausią jų kūrybą.
Pristatyti savo kūrinius „Muzikos salėje“ jau tampa tradicija – ta proga pristatome 10 premjerų, kurios padės suplanuoti paskutinį vasario savaitgalį ir pavasarį pasitikti papildyta fonoteka. Tęsinys yra čia: https://www.lrt.lt/naujienos/muzika/680/1140261/10-ryskiu-lietuviskos-muzikos-premjeru-apie-kurias-simet-isgirsite-muzikos-saleje 1980-ieji: 14-metis Gintautas Gascevičius, dažnai vadinamas tiesiog Ginc, sėda prie šiauliečių grupės „Bendrabūtis“ būgnų. 2019-ieji: Ginc pristato savo solinį audioperformansų muzikinį projektą „Varava“. Į beveik 40 metų scenoje tilpo ilgametis būgnininko etatas grupėje „Bix“, bendradarbiavimas su kolektyvais „Žuvys“, „Skylė“, „Empti“, „Merlin“, „Gin’Gas“, SEL, „Sisters on Wire“ ir kitais, muzikiniai spektakliai „Vėlinės“, „Saulės kelionė“, „Vilniaus legendos“, „Jūratė ir Kastytis“, „Ugnies miestas“, „Mėlynoji paukštė“, „Mėnulio pėdos“ ir daugybė kitų projektų. Pavyzdžiui, muzikinis projektas „Pilmatis“, skirtas rašytojo ir poeto Charleso Bukowski tekstams, grupė „Trintukas prieš tikrovę“ su aktore Monika Šaltyte bei klavišininku Gintaru Dzidoliku ar būgnų partija miuzikle „Pietinia kronikas“ pagal Rimanto Kmitos knygą. 1993 m. muzikiniuose apdovanojimuose „Bravo“ išrinktas geriausiu instrumentininku – tuo metu daug kas kalbėjo apie TĄ biksų būgnininką. Ne veltui jo pravardė buvo „Profesorius“. Muzikantas, audioperformansų kūrėjas ir atlikėjas nuolat ieško skersgatvių, vedančių į jo dar neatrastus pasaulio šmotelius.
Tęsinys yra čia: www.mic.lt/lt/ivykiai/2019/02/19/gintautas-gascevicius-ugnies-ir-sirdies-varava/ |